Dzień Ochrony Danych Osobowych – po raz dziesiąty!

W środę 13-go stycznia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja naukowa pt. „Ochrona Danych Medycznych”. Spotkanie było częścią cyklu zorganizowanego w ramach obchodów okrągłego jubileuszu.

 

Konferencje rozpoczął prof. zw dr hab. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego – podkreślając, że ochrona...Więcej »


Konferencja Safety and Security

s&s data

Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych zaprasza na Konferencję – SAFETY AND SECURITY na temat „Nowoczesne technologie, systemy i rozwiązania organizacyjne służące bezpieczeństwu informacji i danych osobowych”, która odbędzie się w Bochni w dniach od 16 do 18 marca 2016 roku.

 

Konferencja Safety and Security

...Więcej »

O bezpieczeństwie Polski na WSB w Dąbrowie Górniczej

IMG_1101

We wtorek 12-go stycznia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się debata „Potencjalne i realne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski wynikające z kryzysu imigracyjnego”. Radio TOP SECRET było na niej obecne.

 

            Na debatę zostali zaproszeni eksperci z dziedziny bezpieczeństwa i polityki migracyjnej. Wśród...Więcej »


Debata "Świat Zagrożeń"

„Terroryzm jest najłatwiejszą formą wymuszenia określonych zachowań.”  gen.Paweł Pruszyński

Fragment debaty „Świat Zagrożeń”

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu z debaty „Świat Zagrożeń”, której całość można wysłuchać na antenie naszego radia. W debacie udział wzięli: gen.Paweł Pruszyński, Vincent V. Severski, insp. Dariusz Deptała oraz prowadzący Piotr Niemczyk.

...Więcej »

RAMÓWKA PROGRAMU

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ramówką: NA DZIEŃ DOBRY, NA DOBRY WIECZÓR, NA DOBRANOC.

 

 

Ramówka NA DZIEŃ DOBRY

Ramówka NA DOBRY WIECZÓR

Ramówka NA DOBRNOC

...Więcej »

Promocja Polski w kraju i za granicą

Wywiad z Prezesem Krajowej Izby Gospodarczej  – Andrzejem Arendarskim, uhonorowanym odznaką Złote Logo Polska.

...Więcej »

Bez zaskoczeń - USA przoduje

Najpotężniejsze armie świata

Ranking „Global Firepower”, na podstawie analizy przeszło 50 czynników, określa potencjał militarny ponad 100 armii świata. Zestawienie porównuje m.in. zdolność poszczególnych wojsk do prowadzenia działań wojennych, siłę ekonomiczną, a także skalę stosowania przez nie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę aktualnego rankingu, który znaleźć można...Więcej »


Bodnar o nowych uprawnieniach służb

Każdy internauta podejrzany

Dostęp do danych w sieci będzie miała nie tylko policja, ale również inne służby.

Czyli znów będzie bardzo szeroko, do dużej ilości informacji, bez konkretnej kontroli i jasnych procedur – twierdzi Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Źródło:  link źródłowy

...Więcej »

Kolejny numer "Eksperta Ochrony Informacji"

A wśród aktualności informacja o naszym radiu.

Zapraszamy szczególnie do lektury artykułu pt.”Służebna Rola Radia” Andrzeja Siezieniewskiego. W którym przedstawione są losy radia w służbie kraju na przestrzeni wielu wydarzeń historycznych istotnych dla Polski i Polaków. Poza tym poruszana jest tematyka obronności i ochrony...Więcej »


KRAJOWE STOWARZYSZENIE OCHRONY I NFORMACJI NIEJAWNYCH ORAZ RADIO TOP SECRET ZAPROSZONO NA XIII KONFERENCJĘ - ROBOTY MEDYCZNE.

KRAJOWE STOWARZYSZENIE OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH ORAZ RADIO TOP SECRET ZAPROSZONO NA XIII KONFERENCJĘ – ROBOTY MEDYCZNE.

Już po raz trzynasty naukowcy, projektanci, konstruktorzy i użytkownicy związani z robotyką medyczną spotkali się 17 i 18 grudnia br., w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, na kolejnej, dorocznej konferencji o robotyce odbywającej się pod patronatem międzynarodowego stowarzyszenia International Society...Więcej »


"Lider Bezpieczeństwa Narodowego"dla Prezesa RIG

Zapraszamy do wysłuchania relacji z uroczystości wręczenia Buławy Hetmańskiej Panu Tadeuszowi Donocikowi – Prezesowi RIG

...Więcej »

Idziesz, rozmawiając przez komórkę? Uważaj na siebie!

Nie tylko kierowcy rozmawiający przez komórki stwarzają zagrożenie dla otoczenia. To samo dotyczy też pieszych!

Źródło: link źródłowy

...Więcej »

Zobacz jak się chronić przed świątecznymi metodami cyberprzestępców

W okresie adwentu sprzedawcy zacierają ręce z myślą o nadchodzących zyskach. Podobnie robią cyberprzestępcy, którzy właśnie w okresie przedświątecznym rozpoczynają, zakrojone na szeroką skalę, polowanie na internautów. W niebezpieczeństwie są nasze dane i portfele.

Źródło: link źródłowy

Kliknij i przeczytaj artykuł

...Więcej »

Gratulacje od Przewodniczącego KRRiT

...Więcej »

Debata ekspertów na temat terroryzmu

Już wkrótce usłyszycie Państwo w Radio TOP SECRET Debatę ekspertów na temat terroryzmu, którą w dniu 3 grudnia moderował Piotr Niemczyk, a uczestniczyli w niej Paweł Pruszyński, Vincent V. Severski oraz Dariusz Deptała.

Kolejne Debaty dot. bezpieczeństwa są w przygotowaniu…

...Więcej »

JEDYNE TAKIE RADIO

Na Zamku Gniew w czasie listopadowego jubileuszowego X Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych oraz Pełnomocników ds. Ochrony Informacji Niejawnych rozpoczęło swe istnienie „Radio Top Secret”. Radio niezwykłe, bowiem będzie to pierwsza w Polsce rozgłośnia rozmyślnie patriotyczna emitująca audycje o treściach obywatelskich i szeroko rozumianej problematyce bezpieczeństwa narodowego.

W...Więcej »


Inauguracja Radia TOP SECRET!

Podczas X Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych oraz Pełnomocników ds. Ochrony Informacji Niejawnych uroczyście zainaugurowało swoją działalność Radio Top Secret. Uruchomienie radia odbyło się w obecności Andrzeja Siezieniewskiego, Prezesa Polskiego Radia.

Pierwszego dnia Forum uczestnicy mieli możliwość wysłuchania kilku wykładów m.in. na temat cyberbezpieczeństwa i zagrożeń ochrony informacji...Więcej »


Współpraca z Wydawnictwem Czarna Owca

Miło nam poinformować, że Radio TOP SECRET podjęło współpracę z Wydawnictwem Czarna Owca. Wkrótce, w celu popularyzacji publikacji o tematyce sensacyjnej i szpiegowskiej, będziemy prezentowali fragmenty książek na antenie Radia. Na początek proponujemy książkę pt. „Nielegalni”, której autorem jest Vincent V. Severski. Już teraz zachęcamy do słuchania!

...Więcej »

Radio TOP SECRET objęło patronatem medialnym Zjazd Archiwistów

W dniu 16 listopada 2015 r. KSOIN uczestniczyło w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Programowo-Naukowej VII Powszechnego Zjazdu Archiwistów Polskich. Zjazd będzie odbywał się pod hasłem „Archiwistyka bez granic”. Będziemy aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do Zjazdu i w jego obradach, prowadząc sesję tematyczną „Współczesne wyzwania bezpieczeństwa narodowego”.

Miło nam poinformować, że...Więcej »


Nowy numer Eksperta Ochrony Informacji Niejawnych!

Piąty numer Eksperta zostanie zaprezentowany podczas X Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych oraz Pełnomocników ds. Ochrony Informacji Niejawnych na Zamku w Gniewie.
Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym numerem!

...Więcej »

Nasz roll-up

...Więcej »

SWBN na VI Ogólnopolskim Forum Organizacji Pozarządowych działających na rzecz obronności państwa

W dniach 20-22 listopada 2015 r. SWBN uczestniczyło w VI Ogólnopolskim Forum Organizacji Pozarządowych działających na rzecz obronności państwa. Wydarzenie przyciągnęło stowarzyszenia proobronne i kombatanckie z całego kraju. Dominowała tematyka tworzenia obrony terytorialnej, klas wojskowych w szkołach, stowarzyszeń strzeleckich i grup rekonstrukcyjnych.

Tematyka omawiana na Forum jest...Więcej »


Polskie Radio wspiera Radio TOP SECRET

Miło nam poinformować, że Przedstawiciele Polskiego Radia S.A., którzy znaleźli się wśród Gości X Forum Kierowników Jednostek Organizacyjnych oraz Pełnomocników ds. Ochrony Informacji Niejawnych, będą aktywnie wspierać nasze Radio TOP SECRET.

...Więcej »

Podczas X Forum to Państwo stworzycie Radio TOP SECRET!

Już 25 listopada podczas X Forum KSOIN startuje Radio TOP SECRET!

PIERWSZY RAZ TO PAŃSTWO BĘDZIECIE TWORZYĆ RADIO NA ŻYWO! Niepowtarzalna okazja do zaistnienia na radiowej antenie, zaprezentowania siebie i swojej firmy/instytucji!

...Więcej »

Na antenie Radia TOP SECRET będziemy rozmawiali z ekspertami

Na antenie Radia TOP SECRET będziemy rozmawiali z ekspertami i wyjątkowymi gośćmi o ciekawych i innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa państwa, jego obywateli, ochrony informacji, nowościach branży security. Mamy nadzieję, że będziecie słuchali!
https://www.youtube.com/watch?v=3WWJFY0XI9I

...Więcej »

Radio TOP SECRET

Już wkrótce zacznie emitować program pierwsze w Polsce specjalistyczne radio pod nazwą „Radio Top Secret” poruszające tematykę o charakterze patriotycznym i obywatelskim, szeroko rozumianą problematykę bezpieczeństwa narodowego, ochrony informacji i danych osobowych.

Nasza główną misją wynikającą z założeń programowych jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo państwa i dlatego informacje...Więcej »


Najnowsza książka KSOIN!

Prezentujemy najnowsze wydawnictwo Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji z materiałami XI Kongresu ochrony informacji niejawnych, biznesowych i danych osobowych.

Spis treści

...Więcej »

"Oskary" w ochronie informacji!

Miło nam poinformować, że już 25 listopada 2015 r. na Zamku w Gniewie będzie miało miejsce jubileuszowe i elitarne spotkanie osób odpowiedzialnych za ochronę najważniejszych i najpilniej strzeżonych tajemnic w naszym kraju. To jedyne takie Forum w Polsce!
Podczas uroczystej, wieczornej...Więcej »

Święto Niepodległości Polski

11 listopada – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Wyjątkowe święto wszystkich Polaków – cieszmy się naszą wolnością! Uczcijmy godnie 11 listopada!

...Więcej »